fbpx Skip to content


Prawnik rozwodowy i mediator w Poznaniu - jak możemy Ci pomóc?

Pomagamy od chwili pojawienia się myśli o rozstaniu, aż do uzyskania rozwodu.

Mam na imię Patrycja. 

Jestem radcą prawnym, prawnikiem rozwodowym i mediatorem z Poznania. Ukończyłam szkolenie i warsztaty z mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Jestem wpisana na listę stałych mediatorów w sprawach rodzinnych i cywilnych przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w reprezentowaniu stron w toczących się sporach sądowych, a doświadczenie to pozwala mi w sposób optymalny wykorzystać zdobytą wiedzę, by w SPLIT przygotować partnerów do rozwodu na każdym jego etapie.

Stworzony przeze mnie zespół specjalistów pomoże przy podejmowaniu decyzji w sprawie rozwodu, w toku przedprocesowych rozmów rozwodowych, na sali sądowej i poza nią. 

Kompleksowa pomoc prawna przy rozwodach.

Uważam, że nasze rozwiązanie to najlepszy sposób na rozwód w sposób zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Jestem człowiekiem dialogu, empatii i życzliwości. Potrafię też stawiać granice oraz skutecznie wykorzystywać zdobytą wiedzę i doświadczenie w zależności od potrzeb.

Staram się w swojej pracy przede wszystkim słuchać, słuchać drugiego człowieka, zrozumieć jego potrzeby, staram się być dla niego wsparciem w trudnym momencie życia, w jakim się znalazł.

Rozwód krok po kroku.
Od czego zacząć?

Mam za sobą kilkaset rozmów z klientami, ale i rozstającymi się przyjaciółmi, dalszymi znajomymi, dla których byłam i nadal jestem wsparciem w sprawach rozwodowych. Z pomocą mojego zespołu, który zaoferował wsparcie psychologiczne czy konkretne narzędzia pomocne przy rozwodzie jak np. rozmowy przedprocesowe z udziałem mediatora, przygotowanie pozwu, ustalenie warunków aktu notarialnego, stworzenie porozumienia rodzicielskiego, strony rozstawały się z poczuciem sprawiedliwości, z ustalonymi regułami na przyszłość. Mam też za sobą kilkanaście lat doświadczenia w reprezentowaniu stron w sprawach rozwodowych i innych, w tych wszystkich sprawach, gdy inne metody rozwiązania sporu nie były możliwe do przeprowadzenia.

Nasz Zespół

Misją mojego zespołu jest przeprowadzenie sprawy rozwodowej dwojga osób w sposób dostosowany do ich indywidualnych potrzeb i etapu, w którym się znajdują. Oferujemy naszym klientom kompleksowe wsparcie w sprawie rozwodowej – zarówno psychologiczne, mediacyjne, jak i sądowe.

 Lata moich doświadczeń w osobistych rozmowach z klientami, czy w toku reprezentacji w postępowaniach rozwodowych pokazały mi, że tak jak różnimy się od siebie fizycznie i wewnętrznie, tak różne są nasze oczekiwania, co do sposobu w jaki chcemy przeprowadzić postępowanie rozwodowe.  Niektórzy z nas chcą walczyć, a po wygranej czy przegranej nie oglądają się wstecz i cieszą się z rozwiązania małżeństwa. Są też tacy, którzy po zakończeniu ciężkiej walki na sali rozpraw dostrzegają ze zdziwieniem, że „nie przepracowali” sprawy rozwodowej z partnerem i pomimo oczekiwań nie potrafią w pełni cieszyć się nowym życiem na skutek wyroku rozwodowego. Znam pary, które nie chciały rozmawiać, nie przygotowały wspólnych warunków rozwodu, sposobu opieki nad dziećmi, wysokości alimentów czy widzeń z nimi, nie podjęły się rozmów w sprawie podziału majątku czy spłaty kredytu i nagle z chwilą orzeczenia rozwodu przez Sąd zamiast odetchnąć z ulgą, z przerażeniem odkrywają, że dopiero teraz zaczyna się walka z partnerem (np. o podział majątku wspólnego), czasem same ją inicjują. 

Wierzę, że narzędzia jakie oferuje mój zespół potrafią zapobiec tego rodzaju sytuacjom, gdyż posiadając pełen wachlarz możliwości i sposobów w jaki strony mogą się rozstać i to już od momentu pojawienia się myśli o rozstaniu, mamy szansę przejść ten proces w taki sposób, by po jego zakończeniu poczuć, że rozstanie, rozwód to nie koniec, a nowy początek życia.

PatrycjaCK_www

Patrycja Ćwiklińska-Kaiser

Radca prawny i stały mediator w sprawach rodzinnych i cywilnych przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w reprezentowaniu stron w toczących się sporach sądowych.

3O8A4439

Karina Kruczyńska

Radca prawny specjalizujący się w prawie cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem podziału i sprzedaży majątku stron. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw mediacyjnych z dziedziny prawa cywilnego przed sądem arbitrażowym.

3O8A4741

Natalia Rucińska-Wojtkowiak

Psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem. Pracuje z pacjentami indywidualnymi, a takżę z parami na różnych etapach związku, również tymi zdecydowanymi na rozstanie. Wierzy, że rozstanie może wnieść pozytywne treści do życia doświadczających go osób.

3O8A4681

Izabella Walczak

Asystentka prawna

3O8A4657

Zofia Kleps

Asystentka prawna

Nasi klienci napisali

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panią mecenas,bardzo profesjonalne podejście do sprawy jaką był rozwód z orzeczeniem o winie.Pani Patrycja potrafiła wszystko sformulowac i ująć w całość,że nawet ja tak nie mogłam pozbierać myśli.Bardzo dziękuję za szybką i sprawną pomoc i też stały kontakt podczas sprawy.Polecam z całego serca Panią mecenas każdemu w ciezkiej sytuacji jaką jest rozwód.
Barbara P.
Chciałabym bardzo podziękować Pani Mecenas Patrycji Ćwiklińskiej Kaiser za poprowadzenie mojej sprawy rozwodowej. Jestem bardzo wdzięczna Pani Mecenas , tym bardziej, że mój rozwód nie był łatwą sprawą, ponieważ dotyczył rozwodu międzynarodowego. Pani Mecenas w sposób profesjonalny , pełen zaangażowania oraz niesamowicie empatyczny przeprowadziła mój niełatwy rozwód . Od samego początku , wiedziałam , że nie mogłam lepiej trafić i oczywiście nie zawiodłam się na żadnym etapie trwania tej jakże skomplikowanej sprawy. Wszystkim, którzy stoją przed tą niezmiennie trudną życiową decyzją , polecam Panią Mecenas Patrycję Ćwiklińską -Kaiser i jeszcze raz Pani za wszystko bardzo dziękuję .
Paulina A.